رئیس دانشگاه گفت:

بیمارستان علامه بهلول نمونه بارز هنر و سلامت است

انتشار محتوا: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰:۰۰ قبل از ظهر
در راستای اخذ مجوز IPD بیمارستان علامه بهلول گنابادی، دکتر ترجمان رئیس و خانم نقدی کارشناس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بخش‌ها و امکانات مختلف این بیمارستان بازدید کردند.
gardeshgariii

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جلسه نهایی این بازدید از بیمارستان علامه بهلول به عنوان نمونه بارز هنر و سلامت یاد کرد و با اشاره به قدمت شهرستان گناباد گفت: وجود اندیشمندان و بزرگانی همچون پروین گنابادی و علامه بهلول گنابادی نشانه‌ای از مهد علم و دانش بودن این شهرستان است و این بیمارستان نیز مفتخر به داشتن نام شگفتی روزگار علامه بهلول است.
دکتر احمدی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، بیمارستان علامه بهلول گنابادی جزء هفت بیمارستان برتر کشور در جشنواره عمران سلامت انتخاب شد، اظهار کرد: در ساختمان این بیمارستان علاوه بر توجه دقیق به ساخت این مجموعه از نظر فیزیکی از به روزترین تجهیزات پزشکی استفاده شده است.
وی افزود: در طراحی و ساخت این بیمارستان برای 16 بخش مختلف از 16 نوع رنگ متفاوت استفاده شده که نمونه بارزی از همراهی هنر و سلامت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: در بیمارستان علامه بهلول گنابادی با وجود حدود 70 متخصص در رشته‌های مختلف پزشکی و پرسنل پرستاری مجرب، اعمال پیچیده جراحی انجام می‌شود که می‌توان با استفاده از این ظرفیت و بهره بردن از بیماران کشورهای همسایه در راستای توریسم سلامت گامهای موثری برداریم.
دکتر احمدی تاکید کرد: توسعه توریسم سلامت ضمن افزایش ضریب اشغال تخت بیمارستان و درآمدزایی، نقش مهمی در توسعه گردشگری منطقه از جمله رونق بازار، فروش محصولات شهرستان و بوم گردی‌ها خواهد داشت.
وی گسترش تبادل فرهنگی را از جمله مزایای توسعه توریسم سلامت عنوان کرد و گفت: وجود جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی از جمله قنات قصبه به عنوان قدیمی ترین قنات جهان و تنها اثر ثبت شده استان خراسان رضوی در یونسکو از جمله ظرفیت‌های حوزه گردشگری شهرستان گناباد است.
دکتر احمدی در پایان از رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت خواست تا با تسریع در اعطای گواهینامه IPD بیمارستان علامه بهلول به عنوان مقدمه اصلی، زمینه گردشگری سلامت را فراهم نمایند.
دکتر ترجمان رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور نیروی انسانی متخصص و پرتلاش و همچنین امکانات و تجهیزات به روز در بیمارستان علامه بهلول اظهار امیدواری کرد که با وجود ظرفیت‌های خوب این بیمارستان و همچنین پتانسیل‌های گردشگری منطقه صدور مجوز IPD بیمارستان بتواند این منطقه را به یکی از مناطق مهم توریسم سلامت تبدیل کند.
یادآور می‌شود دکتر ترجمان به همراه کارشناس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت در مدت یک روز حضور خود در شهرستان گناباد ضمن بازدید از مجموعه‌های مختلف بیمارستان علامه بهلول گنابادی از برخی جاذبه‌های تاریخی و امکانات گردشگری شهرستان گناباد از جمله قنات قصبه و روستای تاریخی ریاب بازدید کردند.
شایان ذکر است IPD مخفف عبارت International Patient Department، به معنای بخش بیماران بین‌المللی است و دریافت این مجوز برای بیمارستان‌ها و کلینیک‌هایی که قصد دارند بیماران بین‌المللی را پذیرش نمایند، الزامی است. 
 

gardeshgarii
gardeshgarii
gardeshgarii
gardeshgarii
gardeshgarii
تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس