اردوی جهادی چشم پزشکان ایثارگر در زیبد برگزار شد 

انتشار محتوا: ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۲:۳۴ بعد از ظهر
اردوی جهادی چشم پزشکان ایثارگر با حضور یک گروه چشم پزشکی از بیمارستان خاتم الانبیا مشهد به مدت دو روز در روستای زیبد برگزار شد.
Cheshm 2

به گزارش وبدا، بهورز خانه بهداشت زیبد درباره این اردوی جهادی که به همت دانشگاه علوم پزشکی گناباد و با همکاری بیمارستان خانم الانبیا مشهد برگزار شد گفت: مقدمات برگزاری این اردوی جهادی از حدود دو ماه قبل آغاز شد و خوشبختانه پس از مذاکرات رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد و رئیس بیمارستان خاتم الانبیا مشهد، روزهای ۱۵ و ۱۶ دی ماه شاهد حضور این گروه چشم پزشکی در روستای زیبد بودیم. 

اجرای طرح غربالگری چشم برای اهالی بیش از ۱۲ روستا 
حسین زیبدی با بیان اینکه طی دو ماه گذشته به همت پزشکان و بهورزان طرح غربالگری چشم برای اهالی بیش از ۱۲ روستای منطقه انجام شد، تصریح کرد: در قالب اجرای این طرح، بیماران شناسایی و در این دو روز توسط چشم پزشکان گروه جهادی به طور رایگان ویزیت شدند. 

وی خاطرنشان کرد: بیماران شناسایی شده در طرح غربالگری توسط خانم‌ها دکتر خدادادی و دکتر هاشمی از چشم پزشکان بیمارستان خاتم الانبیا مشهد و آقای دکتر جعفرزاده از چشم پزشکان دانشگاه علوم پزشکی گناباد به همراه اپتومتریست‌هایی از بیمارستان خاتم الانبیا مشهد ویزیت شدند.

شناسایی و ارجاع بیماران اورژانسی مهمترین هدف اردوهای جهادی چشم پزشکی
دکتر سیده زینب هاشمی جواهری رزیدنت سال سوم چشم پزشکی بیمارستان خاتم الانبیا، مهمترین هدف این اردوهای جهادی را شناسایی و ارجاع بیماران اورژانسی‌تر به مراکز مجهزتر مثل گناباد یا مشهد عنوان و اظهار امیدواری کرد شرایطی مهیا شود تا با سوق پیدا کردن پزشکان به این کار خیر و شرکت در اردوهای جهادی زمینه ارائه خدمات شایسته به اهالی روستاهای محروم فراهم شود.

سارا ستوده دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی و بینایی سنج بیمارستان خاتم الانبیا مشهد نیز گفت: چند سالی است که در این بیمارستان مشغول خدمت هستم و از زمان دانشجویی با شرکت در اردوهای جهادی مناطق محروم سعی کردم به مردم روستاهای محروم خدمت ارائه کنم.

درمان و خوشحالی بیماران انگیزه ام را مضاعف می‌کند

وی با اشاره به اینکه تاکنون در شهرهای زیادی به عنوان عضوی از گروه جهادی حاضر شده است افزود: به عنوان یک اپتومتریست زمانی که بیماری جهت معاینه به ما مراجعه و با یک تجویز عینک دید خوبی پیدا می‌کند و خوشحال می شود برای من بسیار راضی‌کننده است و از آنجا که در مناطق محروم بیمارانی هستند که حتی نمی‌دانند دچار مشکلی از لحاظ بینایی شده‌اند وقتی با معاینه خوب و اقدام لازم به دید مطلوب می‌رسند انگیزه ام برای حضور در این اردوها مضاعف می‌شود.

یکی از بیماران که آقایی ۶۱ ساله  و کشاورز یکی از روستاهای محروم گناباد بود گفت: حدود ۷ ماه قبل به دلیل تاری دید به بیمارستان رفتم و تحت معاینه چشم پزشک قرار گرفتم ولی به دلیل مشکلاتی که در فصل زراعت و برداشت زمین کشاورزی داشتم نتوانستم پیگیر درمان خود باشم و به محض اینکه اعلام شد یک گروه جهادی جهت ویزیت و درمان چشم در این روستا مستقر هستند جهت معاینه و ویزیت به این مرکز آمدم.

قدردانی از دست اندرکاران برگزاری اردوهای جهادی 
وی با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی گناباد جهت فراهم نمودن این اردوی جهادی در روستای زیبد خاطرنشان کرد: اهالی روستاهای محروم گناباد حتی برای عزیمت به روستاهای همجوار دچار مشکل هستند و با وسیله نقلیه عمومی جهت ویزیت پزشک به این روستا آمده‌اند و توان مالی برای عزیمت به مراکز مجهز در شهرستان و مرکز استان را ندارند و از این بابت از تمامی دست اندرکاران این اردوی جهادی قدردانی می کنیم.

انجام ماهیانه ۲ تا ۳ اردوی جهادی در خراسان رضوی
مسئول گروه جهادی بیمارستان خاتم الانبیا مشهد نیز با اشاره به اینکه به همت این گروه ماهیانه ۲ تا ۳ اردوی جهادی در مناطق محروم استان خراسان رضوی برگزار می شود، گفت: هدف ما شناسایی محرومینی است که دسترسی به پزشک ندارند تا بتوانیم جهت ارائه خدمت رایگان به آنها اقدام کنیم.

حسین حاجی‌پور با اشاره به اینکه این گروه جهادی تا کنون در شهرهای جوین، سبزوار، گناباد، کاشمر، تربت جام، صالح آباد، درگز، شیروان و کلات حضور یافته است، گفت : در هر اردوی جهادی دو چشم پزشک و دو اپتومتریست جهت ارائه‌ خدمت در روستاهای محروم حضور می‌یابند.

وی در پایان از دانشگاه علوم پزشکی گناباد، شورای اسلامی زیبد، دهیاران و نیروهای بسیج بویژه بسیج جامعه پزشکی در برگزاری هرچه بهتر این اردوی جهادی قدردانی کرد.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس