تاکید رئیس دانشگاه بر انجام واکسیناسیون در بازدید از خانه‌های بهداشت

انتشار محتوا: ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۰:۱۳ بعد از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در بازدید از خانه‌های بهداشت روستاهای رهن و ریاب از واکسن به عنوان مهمترین عامل بازدارنده در برابر سویه جدید کرونا یاد کرد و از مردم خواست تا برای انجام واکسیناسیون به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند.
bazdid rahn

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی که در ادامه بازدیدهای دوره‌ای از مراکز و واحدهای تحت پوشش دانشگاه یکشنبه 18 دی ماه در روستای ریاب حضور یافته بود، در جمع بخشدار مرکزی، دهیار و اعضای شورای اسلامی، ساختمان خانه بهداشت این روستا را استاندارد و دارای فضاهای آموزشی مطلوب بیان کرد و گفت: از همه خیران عزیزی که در ساخت و تجهیز این ساختمان، دانشگاه علوم پزشکی را یاری کردند، سپاسگزارم.
دکتر احمدی با قدردانی از تلاش‌های تمامی بهورزان به ویژه بهورزان خانه‌های بهداشت رهن و ریاب و همکاری مردم در دریافت واکسن کرونا به شیوع سویه جدید این بیماری در کشورهای مختلف اشاره و تاکید کرد: همچون گذشته تزریق واکسن مهمترین عامل بازدارنده در برابر سویه جدید کرونا است.
متخصص بیماری‌های عفونی و رئیس دانشگاه، پوشش حداکثری واکسیناسیون کرونا را یکی از اقدامات مهم دولت برشمرد و تصریح کرد: همان طوری که با واکسیناسیون به مقابله با بیماری‌های واگیرداری همچون سرخک، عریان، سرخجه و ... رفتیم، اکنون هم باید با استمرار واکسیناسیون کرونا از شیوع سویه جدید که سرایت پذیری بالایی دارد جلوگیری کنیم تا مجبور به اعمال محدودیت‌های جدیدی نباشیم.
دکتر احمدی با بیان اینکه خوشبختانه هم اکنون در سبد واکسیناسیون کرونا هفت نوع واکسن ایرانی وجود دارد، از عموم مردم خواست در صورتی که حداقل ۶ ماه از دز سوم واکسن آنان گذشته است، نسبت به تزریق دز یادآور اقدام کنند تا سطح ایمنی بدنشان افزایش یابد.
پیش از بازدید خانه بهداشت ریاب، ساختمان قدیم خانه بهداشت این روستا هم مورد بازدید رئیس دانشگاه، معاون بهداشت، معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر منابع فیزیکی دانشگاه قرار گرفت که در این بازدید بخشدار مرکزی، دهیار و اعضای شورای اسلامی درخواست‌های خود را ارائه کردند.
دکتر احمدی در ادامه در خانه بهداشت روستای رهن حضور یافت و ضمن عرض خداقوت به بهورزان، جمعیت تحت پوشش، وضعیت بیماری‌ها، مراقبت مادران باردار و ... را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.
 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس