مردم هوشیار باشند تا گرفتار سوء استفاده افراد سودجو در زمینه طب سنتی نشوند

انتشار محتوا: ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰:۰۰ قبل از ظهر
رئیس اداره نظارت و اعتباربخشي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد از خانواده‌ها خواست تا با هوشیاری گرفتار سوء استفاده افراد سودجو در زمینه طب سنتی نشوند.

به گزارش وب‌دا، افزایش اقبال مردم به سمت درمان‌های طب سنتی و مكمل موجب سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب و سودجو از این گرایش مردم شده است و با عناوین مختلفی در این حوزه فعالیت‌های غیرقانونی انجام می‌دهند که سلامت خانواده‌ها را به مخاطره می‌اندازد.
رئیس اداره نظارت و اعتباربخشي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد با تاکید بر لزوم هوشیاری مردم در این زمینه گفت: بسیاری از خانواده‌ها با سوء استفاده‌ای که توسط برخی افراد سودجو از طب سنتی می‌شود آسیب دیده‌اند و متاسفانه در ماه‌های اخیر آسیب‌ها و مخاطرات جدی برای سلامت کودکان و نوزادان را هم شاهد بودیم.
دکتر سید بهزاد رضوی افزود: با توجه به مواد 8 و 15 قانون تشكيل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مصوب سال 1364 و ماده 3 دستور العمل اجرايي ارائه خدمات طب سنتي، هر نوع اقدام در زمينه حجامت و زالو درماني جزء مشاغل و حرف پزشكي است و تصدي و انجام آنها مستلزم داشتن مدرك تحصيلي طب سنتي و اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي است.
وی با تاکید بر اینکه هر فردی خارج از این ضوابط اقدام به کار درمان کند، متخلف شناخته می‌شود، گفت: با توجه به اینکه معاونت درمان و اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد، حراست از سلامت و بهداشت همشهریان و ارتقاء سطح بهبود بیماران را وظیفه ذاتی خود می‌داند با همه متخلفین در این حوزه برخورد و به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.
یادآورمی شود، همشهریان گرامی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مراکز غیرمجاز و یا افراد فاقد صلاحیت با شماره تلفن 57220440 واحد رسیدگی به شکایات اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد تماس حاصل نمایند.

در ادامه فیلم گفتگوی دکتر رضوی رئیس اداره نظارت و اعتباربخشي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد را مشاهده می‌کنید:

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس