فجر سلامت؛ دستاوردهای حوزه تحقیقات و فناوری

انتشار محتوا: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵:۴۴ بعد از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در بخش دوم صحبت‌های خود در برنامه تلویزیون اینترنتی فجر سلامت به بیان دستاوردهای حوزه تحقیقات و فناوری پرداخت.
Fajr.a
به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی معاونت تحقیقات و فناوری را یکی از معاونت‌های موفق دانشگاه عنوان و اظهار کرد: عمده هدف و تلاش دانشگاه در این حوزه انجام تحقیقات کاربردی است که خروجی آن به کمک به مردم و چرخه اقتصاد باشد.
وی با اشاره به جذب سه عضو هیأت علمی پژوهشی در یک سال اخیر گفت: در همین مدت 231 مقاله با نمایه‌های ISI ، Pubmed و Scopus در مجلات بین‌المللی و چهار مقاله در یکی از معتبرترین مجلات پزشکی (The Lancet) چاپ شده است. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه مجله تحقیقات سلامت (J.R.H) این دانشگاه با قدمت بیش از 17 ساله و با تلاش مستمر ده ساله موفق به کسب نمایه بین‌المللی اسکوپوس(Scopus) شد، گفت: کسب این نمایه علاوه بر افزایش دریافت مقالات متعدد از سایر دانشگاه‌ها موجب خواهد شد تا محققان دانشگاه راحت‌تر مقالات خود را در این مجله چاپ کنند.
دکتر احمدی کمیته تحقیقات دانشجویی را یکی از ارکان معاونت تحقیقات هر دانشگاهی عنوان کرد و افزود: فعالیت‌ها و دستاوردهای کمیته تحقیقات دانشجویی به نوعی نشانگر دانشی است که دانشجویان آموخته‌اند. 
وی با بیان اینکه کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه موفق به کسب رتبه اول در بین 23 دانشگاه‌ هم تراز شده است، گفت: اخیرا کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی دانشگاه در بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی به عنوان یکی از برگزیدگان بخش حقوقی جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت.
رئیس دانشگاه با اشاره به کسب رتبه اول کتابخانه مرکزی دانشگاه در بین دانشگاه‌های هم تراز، گفت: دانشگاه دارای 5 مرکز تحقیقات است که از این بین، مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقا سلامت در بین مراکز تحقیقات شرق کشور تنها مرکز دارای موافقت قطعی است.
دکتر احمدی، وجود مرکز نوآوری گیاهان دارویی با حضور سه شرکت فعال و مرکز گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی با 14 هسته فناور را از دیگر ظرفیت‌های حوزه تحقیقات و فناوری برشمرد و تصریح کرد: تا کنون سه محصول فناورانه توسط این هسته‌های فناور تولید و روانه بازار شده است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای تاسیس دانشگاه تا کنون علاوه بر چاپ 42 عنوان کتاب، 1362 مقاله نیز در مجلات معتبر چاپ شده است.
تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس