فجر سلامت؛ دستاوردهای معاونت بهداشت

انتشار محتوا: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰:۰۰ بعد از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در بخش سوم صحبت‌های خود در برنامه تلویزیون اینترنتی فجر سلامت به بیان دستاوردهای حوزه بهداشت پرداخت.
dr ahmadi

فعالیت 77 مرکز خدمات جامع سلامت، خانه بهداشت، پایگاه سلامت و محل استقرار تیم سلامت
به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از معاونت بهداشت به عنوان یکی از معاونت‌های پرکار و پرتلاش این دانشگاه یاد و اظهار کرد: هم اکنون در 18 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و 59 خانه بهداشت، پایگاه سلامت و محل استقرار تیم سلامت در شهرستان‌های گناباد و بجستان به مردم ارائه خدمت می‌شود.
دکتر رضا احمدی، بهورز را یکی از ابتکارات و الگوهای نظام بهداشتی ایران دانست و تصریح کرد: با تلاش های انجام شده در حوزه بهداشت شاهد کاهش شاخص‌هایی همچون مرگ و میر مادران، نوزادان و کودکان زیر یک سال هستیم که این موفقیت در دنیا هم نمود داشته است.
افزایش حضور پزشکان بومی در مراکز خدمات جامع سلامت
وی با بیان اینکه برخلاف گذشته امروز تمام مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی دارای پزشک هستند، تصریح کرد: در شش مراکز خدمات جامع سلامت پزشکان دانش آموخته دانشکده پزشکی گناباد مشغول ارائه خدمت هستند که در سالهای آینده با دانش آموخته شدن سایر دانشجویان پزشکی عمومی متعهد خدمت شاهد افزایش حضور پزشکان بومی در این مراکز خواهیم بود.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به پوشش خوب واکسیناسیون گروه‌های هدف جمعیت تحت پوشش دانشگاه، اظهار کرد: اقدامات انجام شده در زمینه پیشگیری، شناسایی و واکسیناسیون علیه بیماری منحوس کرونا در دو سال گذشته شایسته و قابل تقدیر است.
تزریق بیش از 203 هزار دوز واکسن کرونا
دکتر احمدی با اشاره به تزریق بیش از 203 هزار دوز واکسن کرونا در شهرستان‌های گناباد و بجستان تصریح کرد: با همراهی و استقبال مردم از واکسیناسیون پوشش قابل قبولی از این نظر حاصل شد.
جذب 200 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه‌های بهداشتی 
وی جذب 200 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه‌های بهداشتی را از جمله فعالیت‌های انجام شده در یک سال گذشته عنوان کرد و افزود: ساخت 11 پانسیون یا محل استقرار تیم پزشک، تکمیل پروژه مرحوم علیزاده و تعمیر برخی از مراکز خدمات جامع سلامت از جمله پروژه‌هایی است که با این اعتبار اجرا می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزاری اردوهای جهادی با محوریت دندانپزشکی را از دیگر برنامه‌های معاونت بهداشت عنوان و خاطرنشان کرد: معاونت بهداشت دانشگاه همکاری خوبی با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در زمینه برگزاری اردوهای جهادی داشته که قابل تقدیر است.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس