امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی گناباد و مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت(ع) افغانستان

انتشار محتوا: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۴:۰۰ بعد از ظهر
با هدف گسترش همکاری‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی بین مراکز علمی و هم‌افزایی ظرفیت‌ها و توانایی‌های مراکز علمی و دانشگاهی با استفاده از منابع مادی و انسانی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی گناباد و مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت (ع) افغانستان امضاء شد.

به گزارش وبدا، این تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین «دکتر رضا احمدی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد و «دکتر ابوالفضل شاکری» رئیس مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت(ع) افغانستان به امضاء رسید. 


دکتر رضا اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه در این باره اظهار کرد: تولید منابع علمی مشترک در راستای پاسخ به نیازهای طرفین، توسعه ارزش‌های اسلامی و انسانی، ارتقای ظرفیت‌های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی دو طرف و بهبود ارتقای همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه بوده است.


وی ادامه داد: پذیرش و تبادل دانشجویان و اساتید در رشته مقطع تحصیلی و تخصصی مورد نیاز طرفین، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و مهارتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برای اساتید مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت(ع) افغانستان، همکاری در خصوص تحصیل متقاضبان معرفی شده از سوی مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت(ع) در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد (ماستری) و دکترا و ... از جمله اهداف همکاری آموزشی است.


دکتر اسماعیلی افزود: در بخش همکاری‌های پژوهشی این تفاهم‌نامه نیز اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک اعم از تدوین منابع درسی، کمک درسی، پژوهشی و ... مورد نیاز جامعه افغانستان، استفاده از ظرفیت‌های استادان و پژوهشگران دو طرف در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی، برگزاری همایش‌ها، جشنواره‌ها و نشست‌های علمی پژوهشی مشترک و... به امضاء رسید.


معاون آموزشی دانشگاه تصریح کرد: همچنین برگزاری نمایشگاه مشترک محصولات پژوهشی، علمی و فرهنگی تولید شده، جشنواره‌های فرهنگی و قرآنی، مسابقات قرآنی، کتابخوانی و سایر برنامه های فرهنگی مشترک نیز از اهداف همکاری های فرهنگی این تفاهم‌نامه است.


شایان ذکر است دکتر ابوالفضل شاکری، رئیس مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت(ع) افغانستان همچنین از فضاها و امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد بازدید و اقدامات انجام شده در خصوص تحصیل دانشجویان بین‌‌الملل این دانشگاه را مثبت ارزیابی کرد.
هم اکنون حدود ۵۰ دانشجو از سه کشور افغانستان، ترکمنستان و عراق در دانشگاه علوم پزشکی گناباد مشغول به تحصیل هستند.
 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس