شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای؛

محیط کار ایمن و بهداشتی؛ حق اساسی نیروی کار

انتشار محتوا: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۷:۰۱ بعد از ظهر
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با گرامیداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای گفت: علم بهداشت حرفه‌ای با وضع قوانین و نظارت‌های خود می‌تواند موجب به حداقل رساندن آسیب‌های محیط کار شود.
herfe

به گزارش وب‌دا، دکتر جواد صادقی نسب با بیان اینکه همه ساله 8 اردیبهشت مصادف با 28 آوریل به عنوان روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای گرامی داشته می‌شود، گفت: بهداشت حرفه‌ای شاخه ای از علم بهداشت  است که در آن به سلامت شاغلین پرداخته می‌شود.
وی افزود: کارمندان و کارگران در محیط کار با مخاطرات مختلفی از جمله دماهای بالا و پایین، سر و صدا، اشعه‌های مختلف و سایر عواملی که در محیط کار می‌تواند بر سلامتی شخص تاثیر بگذارد مواجه هستند که علم بهداشت حرفه‌ای با وضع قوانین و نظارت‌های خودش می‌تواند باعث به حداقل رساندن این آسیب ها در محیط  کار شود.
دکتر صادقی نسب تصریح کرد: امسال سازمان جهانی کار با توجه به رسالت و هدفی که برای حفظ سلامت کارمندان و کارگران دارد، «محیط کار ایمن و بهداشتی حق اساسی نیروی کار» را به عنوان شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای تعیین کرده است.
وی اظهار امیدواری کرد که همه کارگران و کارفرمایان با مدنظر قرار دادن توصیه‌ها و آموزش‌های بهداشت حرفه‌ای در محیط کار بتوانند محیط  کار مناسب و سالمی را در اختیار داشته باشند و کمترین آسیب را از عوامل محیطی ببینند.
 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس