دکتر احمدی:

پرداخت مطالبات اعضا هیات علمی یکی از مهمترین اولویت‌های دانشگاه است

انتشار محتوا: ۲۵ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۵:۴۱ بعد از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی در چهارمین جلسه شورای دانشگاه که با حضور مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و اعضای شورای دانشگاه در سالن ابن سینا پردیس برگزار شد، پیگیری پرداخت مطالبات اعضا هیات علمی دانشگاه در بحث حق‌التدریس را جزء مهمترین اولویت‌های دانشگاه برشمرد.
shoraye daneshgah

به گزاش وب‌دا، دکتر احمدی به جلسه اخیر خود با دکتر باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: در این دیدار بحث تاخیر دو ساله مطالبات اعضاء هیات علمی جهت حق التدریس مطرح شد که طبق قانون پرداخت هزینه‌های هیات علمی در حق التدریس جزء هزینه‌های اجتناب ناپذیر است و دولت مکلف به پرداخت آن با حقوق است. 
رئیس شورای دانشگاه در ادامه گفت: در گذشته پرداخت حق التدریس اعضاء هیات علمی از ردیف سایر که دارای ردیف بودجه‌ای مجزا برای این منظور بود انجام می‌شد ولی طی حدود دو سال گذشته بودجه‌ای برای این ردیف تعیین نشده است.
دکتر احمدی ادامه داد: در دیدار با معاون آموزشی وزارت، دکتر باقری فرد از راه اندازی سامانه‌ای جهت پرداخت حق التدریس اعضاء هیات علمی و غیر هیات علمی در وزارت خبر داد و دستور پیگیری موضوع پرداخت مطالبات اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گناباد را به مدیر بودجه وزارت صادر کرد.
وی خاطرنشان کرد: در این هفته طی جلسه حضوری با معاون توسعه مدیریت و منابع و معاون برنامه و بودجه وزارت، مطالبات اعضاء هیات علمی دانشگاه در بحث حق التدریس را پیگیری خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه ارتقا رشته‌های تحصیلی مجتمع عالی سلامت بجستان را از دیگر مطالبات پیگیری شده در دیدار با دکتر باقری فرد عنوان و تصریح کرد: معاون آموزشی وزارت برای اولویت بخشیدن به این موضوع دستور لازم را صادر کرد. 
دکتر احمدی همچنین از بازدید اعضاء بورد دستیاری اطفال و بیهوشی در مردادماه امسال خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با همدلی و همراهی اعضا هیات علمی، مدیران دلسوز و همکاران پرتلاش در حوزه پردیس دانشگاه شاهد موفقیت‌های روز افزون و ارتقا علمی دانشگاه باشیم.
در ادامه این جلسه دکتر اسماعیلی نائب رئیس شورای دانشگاه ضمن قدردانی از زحمات همکاران در اعتباربخشی موسسه‌ای دانشگاه گفت: تلاش مجموعه دانشگاه بر این است که سوای هر نتیجه‌ای که در این بازدید در آینده رخ دهد، اعتباربخشی را در اولویت کار خود قرار داده و از آن گزارشی تحلیلی در جهت ارتقا کیفی خدمات در حوزه‌های مختلف استخراج کنیم.
وی به اهمیت فرصت‌های مطالعاتی در دانشگاه نیز اشاره و اظهار کرد: با همدلی مثال زدنی اعضا هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گناباد که همیشه در سطح وزارت مثال زدنی بوده است می‌توان ارتباط با مراکز علمی دنیا را تقویت کرد.
در ادامه چهارمین جلسه شورای دانشگاه، گزارش‌هایی از اعتباربخشی موسسه‌ای، حوزه تحصیلات تکمیلی و دبیرخانه امور هیات علمی ارائه شد. 
 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس