افتخاری دیگر در حوزه آموزش پزشکی؛

موافقت وزارت بهداشت با راه‌اندازی رشته تخصصی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

انتشار محتوا: ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۲:۴۸ قبل از ظهر
موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با راه‌اندازی رشته تخصصی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی گناباد از سوی وزیر بهداشت ابلاغ شد.
d atfal

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: به استناد رای صادره در دویست و نود و یکمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با راه اندازی رشته تخصصی کودکان در بیمارستان علامه بهلول گنابادی موافقت شد.
دکتر رضا احمدی با بیان اینکه بر اساس این مجوز با پذیرش 3 دستیار برای یک دوره موافقت شده است، تصریح کرد: پس از پیگیری‌های فراوان و تکمیل مقدمات مورد نیاز و بازدید بورد تخصصی کودکان، شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در جلسه 17 مردادماه 1402 با راه‌اندازی رشته تخصصی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی گناباد موافقت کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود دو هزار دانشجو در دانشکده‌های پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
دکتر احمدی با اشاره به اخذ درجه لوح ممتاز دوستدار کودک در بیمارستان علامه بهلول گنابادی تصریح کرد: این بیمارستان علاوه بر بخش‌های درمانی و پاراکلینیکی، دارای بخش‌های اطفال، مراقبت‌های ویژه نوزادان یا N I C U است.
وی افزود: ارائه خدمات در این مرکز آموزشی در سطح تخصصی است و راه اندازی این رشته علاوه بر ارتقاء سطح خدمات و افزایش کیفیت، منجر به تربیت نیرو‌های تخصصی و حضور دستیاران در کنار پزشکان متخصص خواهد شد.
یادآور می‌شود، دارندگان مدرک دکتری پزشکی عمومی می‌توانند با شرکت در آزمون دستیاری در یکی از رشته‌های تخصصی علوم پایه پزشکی، دانشنامه تخصصی در رشته مربوطه را اخذ کنند.
 

dastyari atfal
تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس