مشارکت بیش از ۸۱ درصد بجستانی‌ها در پویش ملی سلامت

انتشار محتوا: ۱۲ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۵:۵۳ بعد از ظهر
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان از مشارکت بیش از ۸۱ درصد بجستانی ها در پویش ملی سلامت خبر داد.
02

به گزارش وب‌دا، محمد قادری افزود: بسیج غربالگری و بیماریابی دیابت و پرفشاری خون با عنوان پویش ملی سلامت برای همه افراد بالای ۱۸ سال در حال اجراست که جمعیت هدف شهرستان بجستان در این طرح، 23 هزار و 735 نفر تعیین شده است.

وی افزود: بر اساس آمار ثبت شده در سامانه سیب وزارت بهداشت، تاکنون 19هزار و 435 نفر از بجستانی‌ها در این طرح مشارکت کرده‌اند که معادل 81.8 درصد جمعیت هدف در این طرح است.

قادری خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج غربالگری تا کنون ۲۰۱۶ نفر پیش دیابت و ۳۸۳۷ نفر پیش فشار خون شناسایی در جمعیت هدف تحت پوشش این شهرستان شناسایی شده‌اند که نیاز به اصلاح سبک زندگی و مراقبت بیشتر دارند. وی افزود: در راستای اجرای این طرح ۱۱۶ مشکوک به ابتلا به بیماری دیابت و ۲۳۹ مشکوک به بیماری فشارخون بالا شناسایی شده‌اند که تا این لحظه از بیماری خود اطلاع نداشته‌اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان با قدردانی از استقبال خوب مردم بجستان و تشکر از اقدامات همکاران حوزه بهداشت در اجرای این طرح، از افرادی که تاکنون موفق به شرکت در این پویش نشده‌اند دعوت کرد با مراجعه به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی محل سکونت و انجام آزمایش رایگان فشار و قندخون، نسبت به وضعیت سلامتی خود آگاه شوند.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس