نشست بررسی وضعیت پرداخت قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری برگزار شد

انتشار محتوا: ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۶:۴۶ قبل از ظهر
نشست تخصصی بررسی مشکلات و چالش‌های اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و بررسی وضعیت پرداخت‌های این قانون با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.
02

به گزارش وب‌دا، در این نشست که با حضور معاون توسعه مديريت، منابع و برنامه ریزی، معاون درمان، مدیر مالی، مدیر بودجه و رئیس اداره پرستاری دانشگاه به همراه رئیس، مدیر داخلی، مترون و مدیر امور مالی بیمارستان علامه بهلول گنابادی در سالن شهید سلیمانی این بیمارستان برگزار شد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: اجرای قانون تعرفه‌گذاری پس از سال‌ها که از تصویب آن می‌گذرد، نشان از توجه و حمایت جدی دولت سیزدهم به این گروه از کادر درمان است.

دکتر احمدی با تاکید بر اینکه اجرای هر قانونی در ابتدا با نواقص و چالش‌هایی مواجه است، گفت: چالش هایی که در این جلسه پرستاران بخش های مختلف بیمارستان مطرح کردند توسط کارگروه دانشگاه بررسی خواهد شد و با توجه به نوپا بودن تعرفه گذاری خدمات پرستاری، همچنان باید در مسیر ارتقا گام برداریم تا دغدغه همکاران گروه پرستاری مرتفع شود.

رئیس اداره پرستاری دانشگاه هم در ابتدای این جلسه گزارشی از عملکرد اداره پرستاری دانشگاه در خصوص اجرایی سازی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ارائه داد و تصریح کرد: تمرکز بر اجرای صحیح قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از عمده دغدغه ها و پیگیری های اداره پرستاری دانشگاه است که از زمان شروع اولین پرداخت در آبان ماه ۱۴۰۱ آغاز شده است.

نجفی با بیان اینکه در این مدت، جلسات متعدد آموزشی و کارگاهی به منظور تبیین قانون و دستورالعمل‌های ابلاغی در سطوح متفاوت مدیریت پرستاری و سایر رده‌ها برگزار شده است، گفت: با هدف اصلاح قانون و ویرایش دستورالعمل‌های بازتوزیع کارانه پرستاری، جلسات متعددی نیز با حضور مدیران پرستاری در بیمارستان‌های علامه بهلول گنابادی و آیت الله مدنی بجستان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه نظرات و پیشنهادات گروه پرستاری دانشگاه طی مکاتبات مکرر، به معاونت پرستاری وزارت بهداشت منعکس شده است، افزود: علاوه بر این، نظرات و پیشنهادات این گروه به صورت حضوری در معاونت پرستاری وزارت متبوع و همچنین در حضور دکتر عبادی معاون پرستاری وزیر بهداشت مطرح شده است.

نجفی یادآور شد: اغلب ایراداتی که در مسیر احصای درآمد و بازتوزیع کارانه پرستاری در سطح دانشگاه وجود داشت و مرتبط با پرداخت سازمان های بیمه گر، پیاده سازی قانون در HIS و سامانه کارآمد و نیز راه اندازی وب سرویس فراخوانی اتوماتیک اطلاعات از HIS به سامانه کارآمد بود، با پیگیری‌ها و اقدامات اداره پرستاری دانشگاه مرتفع شد و ان شاالله در ادامه مسیر اهتمام بر رفع باقی چالش‌های موجود خواهد بود.

یادآور می‌شود، در این جلسه تعدادی از نمایندگان گروه پرستاری سوالات، ابهامات و دغدغه‌های خود را در زمینه فرآیند اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مطرح کردند.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس