هم اندیشی اعضای شورای اسلامی و مسئولین حوزه سلامت شهرستان بجستان برگزار شد

انتشار محتوا: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۰۸:۳۵ قبل از ظهر
با هدف ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان بجستانف هم اندیشی اعضای شورای اسلامی و مسوولین حوزه سلامت این شهرستان برگزار شد.
b.h

به گزارش وب‌دا، در این جلسه که اعضای شورای اسلامی شهر بجستان و سرپرست، معاون بهداشت و مسئول توسعه و ارتقاء سلامت شبکه بهداشت و درمان و رییس بیمارستان آیت الله مدنی بجستان حضور داشتند، رییس شورای اسلامی شهر بجستان، مسائل بهداشتی و درمانی را بعد از آب و مسکن به عنوان سومین اولویت پیگیری‌های شورا بیان کرد و افزود: این شورا با تشکیل کمیته «انسجام بخشی» با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اعضای شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و رییس شبکه بهداشت و درمان بجستان به صورت مستمر پیگیر مشکلات و نیازهای حوزه سلامت این شهرستان هستند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان نیز در این نشست با تقدیر و تشکر از همکاری‌های شورای اسلامی بخصوص در تامین زمین بیمارستان، معرفی خیرین سلامت و سفر مقام عالی وزارت در سال گذشته اظهار کرد: تأمین متخصصین از جمله متخصص بیهوشی به ویژه در ایام نوروز، از جمله اقدامات اساسی انجام شده در حوزه درمان بود.
محمد قادری با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای تحویل یک دستگاه آمبولانس اختصاص یافته به بیمارستان آیت الله مدنی بجستان در حال انجام است افزود: در راستای تأمین برق اضطراری این بیمارستان با حمایت‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی یک دستگاه دیزل ژنراتور خریداری که به زودی نصب و راه‌اندازی می‌شود.
وی اخذ موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای خرید یک دستگاه سی تی اسکن را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه درمان برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با کمک‌های خیرین زمینه خرید و راه‌اندازی این دستگاه در بیمارستان آیت الله مدنی بجستان فراهم شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان احداث ۵ باب پانسیون برای اقامت پزشکان با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد را از جمله اقدامات در حال انجام در حوزه معاونت بهداشت بیان و تصریح کرد: در راستای نوسازی و بازسازی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت، بازسازی مرکز خدمات جامع سلامت شهداء فخرآباد با اعتبار 30 میلیارد ریال آغاز شده است.
قادری افزود: علاوه بر تحویل یک دستگاه خودروی سورن پلاس صفر به شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان چهار دستگاه موتورسیکلت نیز برای توزیع عادلانه‌تر خدمات بهداشتی در مناطق دور افتاده، روستاهای اقماری و روستاهای تیم سیار به این شبکه تحویل شده است.
وی به نقش خیرین سلامت در ارتقاء سطح خدمات بهداشتی و درمانی اشاره و اظهار کرد: خیرین شهرستان بجستان شش میلیارد تومان از مجموع حدود ۳۷ میلیارد تومان اعتبارات هزینه شده در حوزه‌های بهداشت و درمان این شهرستان یعنی بیش از 16 درصد اعتبارات مورد نیاز این حوزه را تامین کرده‌اند.
در پایان این نشست با اهدای لوحی از از زحمات رییس و اعضای شورای اسلامی بجستان قدردانی شد.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس